Przed 12.kolejką ligową

• autor: goalkeeper.kks, 2014-04-10 00:36

W najbliższą sobotę (12.04) rozpocznie się druga kolejka ligowej rundy wiosennej w klasie okręgowej młodzików starszych. Tego dnia rozegrane zostaną dwa pojedynki. Ostatni akcent tej części rozgrywek przypadnie na środę 16.04 kiedy to w Ostrzeszowie rozegrany zostanie mecz naszej drużyny z tamtejszą Akademią Piłkarską.

W rozwinięciu zapowiedź najbliższej kolejki ligowej.

Kaliszanin Kalisz - Pogoń Nowe Skalmierzyce (sobota, godz. 11:00)

Mecz dwóch ostatnich drużyn w tabeli, który w przypadku zwycięstwa gości zadecyduje o zmianie na ostatniej pozycji. Drużyny dzielą od siebie dwa punkty, a zatem pozostają w bezpośrednim zasięgu, co sprawia, że spotkanie to na pewno będzie zacięte i pełne walki. Pogoń przyjeżdża do Kalisza podbudowana dobrym, choć pechowym występem w meczu z Ostrovią (przegrana 1:2), zaś gospodarze będą chcieli wreszcie strzelić pierwsze bramki tej wiosny (bezbramkowy remis z AP Ostrzeszów). Jesienią w Kaliszanin wygrał u siebie 2:0, a w Nowych Skalmierzycach kibice nie obejrzeli goli w meczu tych drużyn.

Astra Krotoszyn - Ostrovia 1909 I Ostrów Wlkp. (sobota, godz. 12:00)

Podopieczni Łukasza Raka z całą pewnością będą chcieli zmazać plamę z pierwszego meczu ligowej wiosny, w którym przegrali z nami aż 1:5. Należy spodziewać się, że wysoko zawieszą poprzeczkę piłkarzom lidera, którzy nie olśnili w meczu wyjazdowym z ostatnią w tabeli Pogonią Nowe Skalmierzyce, wygrywając tylko 2:1. Czyżby w najbliższą sobotę drużyna Ostrovii miała zgubić pierwsze punkty w tym sezonie ligowym? Jesienią ostrowianie wygrali w Krotoszynie tylko 1:0, zaś u siebie pokonali Astrę 2:0.

Akademia Piłkarska Ostrzeszów - KKS Włókniarz 1925 I Kalisz (środa, godz. 16:30)

Pojedynek drugiej z trzecią drużyną w tabeli zapowiada się jako szlagier tej kolejki ligowej. Jesienią "kakaesiacy" wygrali w Ostrzeszowie 2:0, natomiast w Kaliszu pokonali podopiecznych Dariusza Szczepaniaka 4:2. Kaliszanie mają nad swoimi rywalami aż 9 pkt. przewagi, co jednak nie świadczy o tym, że do meczu można podejść bez należytej koncentracji. Należy pamiętać, że ostrzeszowianie będą dodatkowo zmotywowani chęcią strzelenia swoich pierwszych bramek wiosną, bowiem w poprzedniej kolejce bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z drużyną Kaliszanina.

autor: ~krystian i kuba 2014-04-14 15:17:41

avatar trenerze nie będzie nas na dzisiejszym treningu