Po kolejne punkty do Ostrzeszowa

• autor: goalkeeper.kks, 2014-04-15 14:02

Już jutro (środa 16.04) o godz. 16:30 piłkarze naszej drużyny będą mieli okazję zdobyć kolejne ligowe punkty. Tym razem spotkają się w meczu wyjazdowym z Akademią Piłkarską Ostrzeszów. Zbiórka przed wyjazdem zaplanowana jest o godz. 14:30 przed budynkiem naszego klubu przy ul. Wał Matejki 2.  Każdy z zawodników zobowiązany jest zabrać ze sobą:

- dwa stroje meczowe,

- dres klubowy,

- ochraniacze,

- legitymację szkolną.

W rozwinięciu lista powołanych zawodników oraz prezentacja rywala.

1.

Patryk Kawecki

15.

Bartosz Sokół

Podopieczni Dariusza Szczepaniaka obecny sezon ligowy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Pokonali na swoim boisku ekipę Kaliszanina 4:2, przegrywając w tym meczu już 0:2. Tydzień później przyjechali do Kalisza, aby spotkać się z naszą drużyną. Mecz zakończył się znów rezultatem 4:2, ale tym razem górą byli rywale Akademii. Bramki dla KKS-u zdobyli: Tomasz Pawłowski, Filip Morkowski, Patryk Kawecki i Jakub Konopa. Zwycięstwo nie przyszło jednak w łatwy sposób. To ostrzeszowianie schodzili na przerwę jako drużyna mająca przewagę bramkową w meczu (1:0). „Akademicy” w 3.kolejce zaliczyli kolejną stratę punktów i to na własnym boisku. Ulegli wtedy liderowi rozgrywek Ostrovii w stosunku 1:4. Dopiero w następnym meczu zdobyli kolejne punkty. Wygrali w Krotoszynie z Astrą 1:0. Zwycięska passa trwała dalej. Kolejne triumfy to: 3:1 u siebie z Pogonią Nowe Skalmierzyce i 1:0 na wyjeździe z Kaliszaninem. Po trzech wygranych z rzędu piłkarze Akademii wydawali się trudnym rywalem dla KKS-u w meczu, który rozegrany został w Ostrzeszowie. Nasi zawodnicy po raz drugi potwierdzili swoją wyższość i wygrali 2:0. Gole zdobyli Wiktor Szemfel i Miłosz Matuszewski.  Ostrzeszowianom nie udało się zdobyć punktów już do samego końca ligowej jesieni. Przegrali na wyjeździe z Ostrovią i Pogonią Nowe Skalmierzyce, za każdym razem po 0:3, a także u siebie z Astrą Krotoszyn 1:5.

Tak nieudane zakończenie rundy jesiennej ostrzeszowianie powetowali sobie chociaż częściowo udanymi występami halowymi. W grudniowym Hydrokom Cup 2013 w Kluczborku nie znaleźli pogromcy, a co więcej żadna z drużyn nie zdołała strzelić im nawet gola. Zawodnicy Dariusza Szczepaniaka w fazie eliminacyjnej pokonali 1:0 Calisię Kalisz i MKS I Kluczbork oraz bezbramkowo zremisowali ze Startem Namysłów. W grupie mistrzowskiej ponownie pokonali 1:0 Calisię i w tych samych rozmiarach wygrali z MKS II Kluczbork, a także zremisowali 0:0 z UKS Brzeg.

Kolejny halowy triumf ostrzeszowian to występ na Zimowym Turnieju Piłki Nożnej Śląsk Wrocław 2014. W fazie grupowej „akademicy” grali ze zmiennym szczęściem. Najpierw ulegli MKS-owi Kluczbork 0:1, następnie zremisowali 2:2 z WKS Śląsk II Wrocław, a na koniec pokonali 4:1 WKS Śląsk III Wrocław. W półfinale bezbramkowo zremisowali z AP Starowice, ale okazali się lepszymi egzekutorami rzutów karnych (2:1), a w wielkim finale pokonali WKS Śląsk I Wrocław 2:0.

Ligową wiosnę piłkarze z Ostrzeszowa zaczęli od wizyty w Kaliszu, gdzie na boisku przy ul. Złotej spotkali się z ekipą Kaliszanina. W meczu tym nie padły żadne bramki. Zawodnicy Akademii na pewno będą chcieli zatem zdobyć pierwsze gole tej wiosny i zaliczyć pierwsze zwycięstwo w tej fazie rozgrywek. Przed naszymi graczami trudne zadanie, aby odłożyć te plany ostrzeszowian o co najmniej jedną kolejkę.

Obecnie Akademia Piłkarska Ostrzeszów zajmuje w tabeli 3.miejsce mając na koncie 13 pkt. i ustępując naszej drużynie o 9 punktów.

autor: ~Tata Bartka C. 2014-04-16 10:14:19

avatar Halo, halo podepnę się pod temat.
Do zgłoszenia syna, do Gimnazjum potrzebny jest załącznik - wykaz ocen za pierwsze półrocze z SP. Jak mamy wniosek od Trenera to nie musimy wypełniać i drukować wniosku z internetu. Pozdrawiam wszystkich.