Statystyczne podsumowanie sezonu ligowego cz.II

• autor: goalkeeper.kks, 2014-06-21 13:46

Dziś prezentujemy drugą część statystycznego podsumowania sezonu ligowego, która poświęcona została indywidualnym osiągnięciom poszczególnych zawodników. W rozwinięciu szczegóły tego podsumowania.

Ilość występów w meczach ligowych

20 - Krystian Konopa

19 - Mateusz Antczak

18 - Tomasz Pawłowski, Igor Kossowski, Jakub Konopa, Patryk Kawecki

17 - Bartosz Cieślak, Mateusz Marciniak

16 - Marcel Gajzler

14 - Bartosz Śmietański, Wiktor Matysiak, Miłosz Matuszewski, Piotr Szczepanik

13 - Maciej Hetmanowski, Wiktor Szemfel

11 - Bartosz Sokół, Filip Morkowski

10 - Mateusz Jarek

9 - Piotr Wasiak, Jakub Krysiak

8 - Konrad Wręczycki

7 - Jakub Wilk

Krystian Konopa to jedyny zawodnik, który wystąpił we wszystkich meczach ligowych ubiegłego sezonu. Dobrą skutecznością jeżeli chodzi o liczbę występów może pochwalić się również Mateusz Antczak, który opuścił tylko jeden mecz oraz Igor Kossowski, Tomasz Pawłowski, Jakub Konopa i Patryk Kawecki, którzy nie zagrali w dwóch spotkaniach. Wielu zawodników osiągnęłoby z pewnością lepszy wynik, gdyby nie kontuzje i inne przeciwności wykluczające możliwość gry. Na przeciwległym biegunie znalazł się Jakub Wilk, a tuż przed nim Konrad Wręczycki i Jakub Krysiak, którzy odeszli z zespołu, stąd też ich ubogi wynik oraz Piotr Wasiak, który do zespołu dołączył najpóźniej.

Ilość występów w wyjściowej "dziewiątce"

20 - Krystian Konopa

17 - Bartosz Cieślak, Patryk Kawecki

16 - Igor Kossowski

14 - Mateusz Antczak

13 - Mateusz Marciniak, Marcel Gajzler

11 - Miłosz Matuszewski

9 - Maciej Hetmanowski, Bartosz Śmietański, Tomasz Pawłowski

6 - Filip Morkowski, Wiktor Szemfel

5 - Piotr Wasiak

4 - Jakub Konopa, Konrad Wręczycki

2 - Bartosz Sokół, Wiktor Matysiak, Jakub Krysiak

1 - Mateusz Jarek

0 - Piotr Szczepanik, Jakub Wilk

Znów liderem klasyfikacji został Krystian Konopa. Zawodnik ten nie dość, że zagrał w każdym meczu, to jeszcze za każdym razie znajdował się w wyjściowym składzie swojej drużyny. O trzy występy mniej w podstawowym zestawieniu zaliczyli Patryk Kawecki i Bartosz Cieślak w przypadku którego trzeba podkreślić, że jak już grał w barwach KKS-u to zawsze wychodził w podstawowym składzie. Smaku zagrania od pierwszego gwizdka arbitra nie zaznali w tym sezonie Piotr Szczepanik i Jakub Wilk, który opuścił drużynę przed rundą wiosenną.

Zawodnicy ukarani żółtymi kartkami (kary minutowe)

2 - Tomasz Pawłowski

Miano "największego brutala" drużyny zdobył Tomasz Pawłowski, który jako jedyny karany był przez sędziów karami minutowymi, będącymi odpowiednikiem żółtych kartek. Tomkowi zdarzyło się to dwukrotnie w 18 występach. Były to mecze domowe z Kaliszaninem Kalisz (26.10.2013) i Astrą Krotoszyn (07.04.2014).

Strzelcy ligowych bramek

8 - Miłosz Matuszewski

6 - Patryk Kawecki

5 - Krystian Konopa

3 - Mateusz Marciniak, Wiktor Szemfel

2 - Wiktor Matysiak, Igor Kossowski, Tomasz Pawłowski, Marcel Gajzler, Jakub Konopa

1 - Mateusz Antczak, Filip Morkowski, Mateusz Jarek, Piotr Wasiak, Konrad Wręczycki

Królem strzelców został Miłosz Matuszewski, który 8-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Na dalszych miejscach podium uplasowali się Patryk Kawecki - 6 trafień i Krystian Konopa - 5 goli. Łącznie spośród 22 zawodników, którzy wystąpili w barwach KKS-u gole zdobywało aż 15 graczy. "Trójkolorowi" zakończyli sezon z 42 trafieniami na koncie, ale sami znaleźli drogę do bramki rywali tylko 40 razy, a dwa pozostałe były dziełem ich przeciwników po strzałach samobójczych.

Najwięcej goli w jednym meczu ligowym

3 - Miłosz Matuszewski

2 - Marcel Gajzler, Mateusz Marciniak

Tylko "królowi strzelców" udało się zdobyć w tym sezonie w jednym meczu hattricka. Miłosz Matuszewski dokonał tego w meczu domowym z Astrą Krotoszyn inaugurującym rundę wiosenną (07.04.2014). Więcej niż jednego gola w meczu udało się również zdobyć Mateuszowi Marciniakowi, który dwukrotnie pokonał bramkarza Astry Krotoszyn w Kaliszu w dniu 12.10.2013r. oraz Marcelowi Gajzlerowi, zdobywcy dwóch goli w meczu wyjazdowym z Kaliszaninem Kalisz w dniu 21.09.2013r.

autor: ~kibic 2014-06-21 20:34:57

avatar Super zestawienia.