czwartek

Aktualności

Wygrana w Kaliszu

• autor: goalkeeper.kks, 2014-11-08 15:08

W dniu dzisiejszym tj. 08.11.2014 r. KKS 1925 Włókniarz Kalisz pokonał zasłużenie drużynę Centry Ostrów Wlkp. Wynik meczu to  2-1 (2-0 na koniec pierwszej połowy).  Było to bardzo ciekawe spotkanie obfitujące w wiele akcji inicjowanych przez zawodników obu drużyn.

Dostępna jest fotogaleria

Szczegóły w rozwinięciu

Przed spotkaniem Trener Jakub Szczepaniak jeszcze raz, tym razem na boisku omówił taktykę meczu. O godzinie 11.02 gwizdek arbitra rozpoczął ostatnie spotkanie rundy jesiennej, 9 kolejki. Pierwszą połowę meczu rozpoczęli goście, którzy zaatakowali od razu i piłkę skierowali na naszą połowę. Akcję przerwał B. Cieślak który podaniem do K. Konopy przeniósł grę na  lewe skrzydło. Niestety piękny rajd Krystiana zakończył się zablokowaniem przez obrońcę Centry i utratą piłki.

Kolejna akcja naszych piłkarzy miała miejsce w trzeciej minucie spotkania kiedy I. Kossowski podał piłkę K. Konopie, a ten celnym strzałem podał P. Szczepanikowi, który prowadził ją pewnie w kierunku bramki gości. Niestety skuteczna obrona Centry nie pozwoliła na oddanie mocnego strzału.

W piątej minucie piłka odbita od sędziego trafia pod nogi I. Kossowskiego, który wykorzystując znakomitą okazje oddał strzał w światło bramki Centry. Niestety strzał okazał się być zbyt lekki, aby zagrozić bramkarzowi przeciwników.

Chwila rozluźnienia naszej drużyny w 6 minucie pierwszej połowy mogła zakończyć się stratą bramki, gdy napastnik Centry szybko sforsował naszą obronę i oddał silny strzał do bramki. Świetnie grający dziś B. Śmietański nie pozwolił Ostrowianom na zdobycie gola, broniąc z poświęceniem.

Po tej nieprzyjemnej sytuacji chłopcy pokazali piękną grę. K. Konopa podał piłkę do K. Tadeuszaka, a ten do I. Kossowskiego, który świetnie wykorzystał to podanie i technicznie umieścił piłkę w bramce. A więc w 9 minucie padł pierwszy gol tego spotkania, jest 1-0.

Po wznowieniu gry nasi chłopcy nadal nękali atakami zawodników drużyny przeciwnej. Piłka kilka razy mijała poprzeczkę lub słupek bramki Centry.  Po rzucie wolnym niewykorzystanym bramkowo przez naszych zawodników K. Konopa wywalczył rzut rożny. Następnie krótkie rozegranie piłki i przejmuje  ją P. Szczepanik, który podaje w rejon pola karnego Ostrowian. Tam B. Cieślak atomowym  strzałem  nie daje szans bramkarzowi. Prowadzimy 2-0 !

Po tej akcji zawodnicy Centry zaatakowali naszą bramkę ze zdwojona siłą. Piłka była dość często na naszej połowie lecz umiejętności zdobyte na treningach pozwoliły na skuteczną obronę i przerywanie akcji Ostrowian. Uznanie należy się naszemu bramkarzowi B. Śmietańskiemu. Ten w 31 minucie podczas jednej z akcji, unosząc się w powietrzu dwukrotnie wybił piłkę, którą napastnik Centry chciał skutecznie umieścić w siatce naszej bramki. Oczywiście piłkarze KKSu również atakowali jednak nie zdołali podwyższyć wyniku pierwszej połowy.

Druga połowę spotkania rozpoczęli gospodarze. Od samego początku widać było kto dyktuje warunki gry na tym spotkaniu. Może taka sytuacja trochę rozluźniła grę naszych chłopców, gdyż w 19 minucie drugiej połowy po nieudanym podaniu naszego zawodnika w kierunku środka boiska, piłkę przejął napastnik Centry, który wykorzystując nasz błąd, uderzając mocno umieścił piłkę w prawym oknie naszej bramki. W ten sposób Centra zdobyła honorowego gola.

Do końca spotkania gra obfitowała w wiele akcji po obu stronach boiska, jednak stan meczu 2-1 nie zmienił się do końca spotkania.

Na koniec Trener podziękował wszystkim zawodnikom za wygrany mecz i świetną grę. Piłkarze zrealizowali wcześniej ustalone założenia taktyczne. To była dobra gra, którą oglądało się z przyjemnością. Piłka rozgrywana była przemyślanymi podaniami, a wiele akcji mogło zakończyć się zdobyciem bramki dla naszej drużyny gdyby nie świetny goalkeeper Centry Ostrów Wlkp.