czwartek

Aktualności

Kolejna wygrana!

• autor: goalkeeper.kks, 2015-05-09 21:11

O godzinie 16.00 na naszej klubowej murawie rozpoczęliśmy kolejne spotkanie ligowe. Tym razem gościliśmy zawodników „Calisia 14”, którzy zawsze byli dla nas groźnymi przeciwnikami. Kilku z nich grało wcześniej właśnie w barwach KKS-u  i wiedzieliśmy, że stać ich na wiele.

więcej w rozwinięciu .......

Na początku spotkania obie drużyny badały swoje możliwości raz po raz przypuszczając ataki na bramki. Piłkarze obu drużyn prezentowali ładną grę piłką, bez zbędnej agresji, choć zdarzały się akcje bark w bark. Zbytni zapał, we właściwy dla siebie sposób, studził zaraz arbiter tego spotkania. W jedenastej minucie pięknym strzałem z prawego skrzydła  popisał się Wiktor Matysiak, jednak bramkarz przeciwników był na to przygotowany. Po tej akcji gra przeniosła się na naszą połowę i tylko świetna interwencja Bartka Śmietańskiego uchroniła nas przed stratą bramki. Niestety nasz kontuzjowany bramkarz musiał opuścić boisko w asyście zespołu medycznego, który udzielił mu pierwszej pomocy. Na bramce KKS-u stanął dawno nie oglądany Dawid Dobrasiak. W osiemnastej minucie byliśmy dosłownie o centymetry od zdobycia prowadzenia gdy bramkostrzelny Wiktor Matysiak kolejny raz oddał strzał z prawego skrzydła na bramkę Calisii 14. Niestety piłka ominęła poprzeczkę nie z tej strony z której powinna. Nadal stan 0-0.

W dwudziestej trzeciej minucie silny strzał w kierunku bramki przeciwników oddał Igor Kossowski i gdyby piłka poleciała trochę niżej objęlibyśmy prowadzenie. Ta sytuacja zmobilizowała przeciwników, gdyż zaatakowali ze zdwojoną siłą, posyłając piłkę podaniem daleko w przód, gdzie czekał już napastnik Calisii 14, który w „asyście” zmęczonych już obrońców KKS-u wbiegł w rejon naszego pola karnego. Nasi obrońcy nie zdążyli z interwencją i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem padł pierwszy gol dla Calisii 14. W trzydziestej czwartej minucie, po podaniu Klaudiusza Marchwackiego na prawą stronę, Wiktor Matysiak po chwilowym zamieszaniu umieścił piłkę w bramce Calisii zdobywając wyrównującego gola. Gdy Calisia 14 usiłowała zagrozić nam atakując zaciekle, do akcji wkraczali obrońcy KKS-u, którzy skutecznie przerywali montowane ataki przeciwników zabierając im piłkę lub wybijając ją spod nóg na drugą stronę boiska.  Wieloma pięknymi interwencjami popisywał się Dawid Dobrasiak, który potrafił nawet obronić, lecąc w powietrzu, ładny strzał w okienko. Po rozpoczęciu gry od środka boiska przejęliśmy piłkę i kolejny atak naszych napastników mógł się zakończyć zdobyciem drugiej bramki, został on agresywnie przerwany przez obronę Calisii 14. Arbiter podyktował rzut wolny, który wykonany został sprzed pola karnego przeciwników. Niestety, bramkarz Calisii odbił piłkę, a nasi napastnicy nie zdołali skutecznie tego wykorzystać i akcja przeniosła się na środek boiska. Po chwili sędzia zakończył pierwszą połowę. Na razie remis 1-1

Druga połowa spotkania zaczęła się od ataków napastników Calisii 14 na bramkę KKS-u jednak nasz bramkarz, Dawid Dobrasiak tego dnia stanął na wysokości zadania i nie wpuścił już żadnej piłki. W dwudziestej minucie drugiej połowy trener dokonał zmiany bramkarzy, na boisko wrócił Bartek Śmietański. Niestety już po kilku minutach został zadeptany podczas ataku napastników Calisii 14 i został zniesiony z boiska przez zespół medyczny. Sytuacja na boisku nie zapowiadała zmiany wyniku gry, gdyż obie drużyny prezentowały wyrównany poziom. Sędzia doliczył dwie minuty ze względu na przerwy w grze. Właśnie w tym czasie ze zdwojona siłą nasi piłkarze zaczęli nękać atakami drużynę przeciwników. Opłaciło się, bo już po chwili Igor Kossowski długim strzałem, prawie z połowy boiska umieścił piłkę w bramce Calisii 14. Spotkanie zakończyło się stanem 2-1 dla KKS-u. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom i trenerowi zwycięskiej drużyny. Dziś na boisku nie było słabych graczy.